Tuurlaste keha on käävjas, viisnurkse ristlõikega. Keha külgedel paikneb viis luukilpide pikirida, suu asub pea alaküljel, selle ees neli poiset, ülalõug on veninud nokiseks.
Tuurlaste sisetoes on kõhrene. Elavad kaua, suguküpsus saabub hilja (suurekasvuliste liikide isastel 5.–18. eluaastal, emastel 8.–21. eluaastal). Osa tuurlasi kasvab hiigelsuureks – beluuga mass võib olla üle 1000 kg.
Tuurlased toituvad põhjaselgrootutest ja väiksematest kaladest. Paljud tuurlased, näiteks beluuga, vene tuur, sevrjuuga, siberi tuur ja sterlet, on väga väärtuslikud töönduskalad, nende marjast valmistatakse kalleimat kaladelikatessi – musta kaaviari.
Tuurlased on tugevasti ohustatud loomarühm ning CITES-i konventsioon (Washingtoni 1973. aasta konventsioon, mis käsitleb loodusliku loomastiku ja taimestiku ohustatud liikide rahvusvahelist kaubandust) keelab kauplemise looduslike tuurlaste ja nende kaaviariga.
Tuurlasi paljundatakse kalakasvandustes loodusliku varu suurendamiseks. Kalakasvandustes toodetakse ka tuurlaste liikidevahelisi hübriide, kes sobivad hästi kalakasvatuseks, näiteks bester, mõnd vormi (siberi tuura, vene tuura, bestrit) kasvatatakse ka kaubakalaks (Eestis keskmiselt 70 t aastas). Kasvatatud tuurlastest toodetakse kaaviari.
Läänemerre ja selle jõgedesse on asustatud vene (Lätis aastatel 1962–68) ja siberi tuura (aastatel 1962–75), Eesti vetes pole neid leitud.
Üliharuldaseks on muutunud atlandi tuur, kes on kantud maailma punase raamatu eriti ohustatute kategooria nimekirja ja on Eesti looduskaitse III kaitsekategooria liik. 2013. a oktoobris asustati Narva jõkke 400 noort, umbes 200 grammist tuura.
Sugukond tuurlased, Acipenseridae Bonaparte, 1831