"Spinningisti kaksteist käsku" on huvikalastuse eetikat sõnastada üritav kogum põhimõtteid, mis avaldati ajakirjas"Рыболов-охотник", 1914, Nr 1, Vjatka. "Käsud" ei kujuta endist sisulist tervikut, vaid eklektilisi õpetussõnu, mis pakub tänapäevasele kalastajale huvi eelkõige ajaloolise koloriidi poolest.
- Hästi varustatud spinning – see on su ainus relv. Ja ärgu olgu sul muud vahendit peale selle.
- Ära mõtle välja erinevaid paroodiaid tõelise spinningu asemel, sest sellisel juhul võid esile kutsuda väljateenitud pilamisi pealtvaatajate poolt, kes soovivad sinult õppida uusi püügivõtteid.
- Pea meeles vaba päeva, mis on antud sulle puhkamiseks, ja pühenda see kõrvalekaldumatult kiskjate jahtimisele.
- Kord spinningistiks saanud – ära hülga seda jahti oma päevade lõpuni, kuna ei ole kõrgemat naudingut kui kalapüük kerimisega.
- Ära himusta võõrast spinningut, mis on etem sinu omast, vaid püüa õppida hästi kalastama sul olemas oleva riistaga, olgugi see märksa vähem täiuslik kui teistel.
- Ära hõiva püügi ajal oma seltsilise kohta, kuna siin tabatavat kala ei või pidada sinu omaks.
- Ära kiirusta ostma iga uudisasja, mida kauplused pakuvad, vaid küsi kõigepealt selle kohta kogenud jahtijate arvamust, et mitte visata asjata raha tuulde.
- Ära kunagi loobu kala püüdmast neis paigus, kus esimesed katsed olid edutud. Erinevaid peibutisi katsetades saavutad lõppude-lõpuks soovitud tulemused.
- Ära kiirusta kettapooli kerimisega, kui tunned, et konksu otsas istub suur kala. Tõtlikkus viib sellel puhul kurbade tulemusteni.
- Eales ära lase nina norgu, kuigi sul tuli ehk terve päeva jooksul jääda võtmiseta. Teine kord on saatus armulisem ja autasustab sind sajakordselt su kannatlikkuse eest.
- Olles kalapüügi seltsi liige, levita kaaslaste seas teadmisi spinningust kui kalapüügi viisist, mis on väga paeluv ja igale kalamehele kättesaadav.
- Kindlasti telli armastatud ajakirja, kuna selle lugemine õpetab sulle, lisaks naudingule, paljut, millest sul varem polnud aimugi.
Tõlkis: Vladislav Kor¾ets