Rahvusvaheline mittetulunduslik ühendus, mis peab oma ülesandeks kalastiku kaitsmist ja huvikalastuse eetiliste põhimõtete väljatöötamist ja levitamist, kasutades selleks teadusuuringuid, haridusprogramme, osalemist eeskirjade loomisel, püügiregistrite pidamist jm.
IGFA asutati 7. juunil 1939. aastal Ameerika Loodusajaloo Muuseumis. Juba 1940. aasta jaanuaris oli IGFAga liitunud
2 teadusasutust ja 10 kalastajate ühendust. 1948. aastaks ühendas IGFA 10 teadusasutust, 80 kalameeste ühendust ning IGFA oli esindatud maailma 41 erinevas piirkonnas.
IGFA aktivistideks on olnud mitmeid tuntud teadlasi ja kalastajaid, nende hulgas nt ka Ernest Hemingway.
IGFA algusaegade logo
Tänapäeval on IGFA suurühing, mille partneriteks on mitmed kalavarustust tootvad-turustavad korporatsioonid (nt Rapala VMC) ja teadusasutused.
IGFA oluliseks organiks on rahvusvaheline volinike komitee, millesse kuulub umbes 300 volinikku ligi 90 riigist. Ajalooliselt on välja kujunenud, et IGFA volinike komitee ei esinda erinevaid riike võrdselt, vaid selles on märgatavalt rohkem volinikke USA-st, Austraaliast, Uus-Meremaalt, Brasiiliast, Mehhikost ning Jaapanist. Euroopa riikidest on jõulisemalt esindatud Itaalia.
2007-ndast aastast on IGFA volinike komitees ka Eesti huvikalastajate esindaja, kelleks on Endrik Tõnsberg (2018.a seisuga).
IGFA peakorter asub USAs, Floridas. Samas asuvad ka IGFA muuseum ja Kuulsuste Hall.
IGFA peab rekordkalade registreid, kusjuures tabatud kalad peavad olema püütud kooskõlas IGFA püüginõuetega.
IGFA korraldab kalastamises rahvusvahelisi tiitlivõistlusi.
Välislink:
IGFA algusaegade logo